Firma Podkovářství Vinčálek, založená v roce 1990, provádí kompletní podkovářské služby v rámci celé ČR:

  • úprava bosých kopyt

  • podkování zdravých i nemocných kopyt koní

  • ošetření, úprava, případné podkování kopýtek hříbat

  • diagnostika onemocnění kopyt za použití moderních podkovářských technologií (palpací, digitálním balančním přístrojem, lokátorem kulhání, RTG)

  • poradenství a odborné konzultace podkovářských problémů

  • prodej podkovářských potřeb

 

Podkovářské spolupracující firmy disponují pojízdnými, plně vybavenými podkovářskými dílnami. Koně podkováme zásadně za tepla. Přední končetiny koně si držíme sami. Držení zadních končetin necháváme na volbě zákazníka, u problematických koní jsme schopni zajistit pomocníka. Pracujeme po celém území ČR i v zahraničí a jsme schopni při vysoké kvalitě okovat až 15 koní za den. Zabýváme se úpravou kopyt a podkováním koní všech kategorií, nejvíce jsme zaměřeni na koně sportovní.

Firma se od počátku zabývá výchovou mladých podkovářů. Během 20-ti letého působení byla ve firmě vyučena řada podkovářů, kteří se během času osamostatnili. Naše spolupráce se promítá do zabezpečení praktické výuky studentů Veterinární univerzity v Brně a České zemědělské univerzity v Praze a praktické výuky studentů PODKOVÁŘSKÉ ŠKOLY s.r.o..  

Firma Podkovářství Vinčálek úzce spolupracuje s Klinikou chorob koní při VFU Brno a Veterinární klinikou v Heřmanově Městci. Jako externí podkovář provádím ortopedické podkování končetin pacientů klinik s problematickými postoji, rozštěpy, schvácenými kopyty, artrózami kloubů a těsnými kopyty včetně uvolňovacích řezů.

Copyright© PODKOVÁŘSTVÍ VINČÁLEK a PODKOVÁŘSKÁ ŠKOLA s.r.o. 2019